TDP Genel Başkan Yardımcısı Akgün: Memleketi asıl aydınlığa kavuşturacak sizsiniz

TDP Genel Başkan Yardımcısı Akgün: Memleketi asıl aydınlığa kavuşturacak sizsiniz

HABER TARİHİ: 23 Ekim 2021
43500 Kişi okudu

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve  Çocuk Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayınladı. 

Mesajında geleceğin başkanları, siyasetçileri, eğitimcileri, sağlıkçıları, profesorleri, bilim insaları olacak olan çocuklara seslenen Genel Başkan Yardımcısı Akgün, "Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz, geleceğin bir gülü, yıldızı, bir mutluluk parıltısısınız! Memleketi asıl aydınlığa kavuşturacak sizsiniz. Kendinizin ne kadar mühim, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şeyler bekliyoruz"dedi.

 Genel Başkan Yardimcısı Akgün, " Tarihimizin en derin izlerini hafızalarımıza kazıyan dönemlerden biri de şüphesiz Milli Mücadele yıllarıdır. Her ne kadar talihsiz bir dönem yaşadığımız Koronavirüs gibi sıkıntılı bir salgın dönemine denk gelsek de bu sevinci evlerimizi süsleyerek, bayraklarımızı asarak, İstiklal Marşımızı balkonlardan, camlardan haykırarak kutlayacağımız bir bayram olmasını arzu etmekteyiz. 
Egemenliğin kayıtsız şartsız milletin olduğunun tüm dünyaya duyurulduğu 23 Nisan 1920 tarihi, bizler için çok önemlidir. Türk Ulusunun geleceğine yön verdiği bir tarih olan 23 Nisan, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bir bayramdır. Bu tarih aynı zamanda yüce meclisin açılışının 101. yılını kutlamanın gurur ve coşkusunu yaşadığımız, Atatürk’ün milletimize yol göstererek, bağımsızlık ve müreffeh bir toplum olma yolunda planlı adımlarla, bizlere aydınlık ve mutlu yarınlar armağan ettiği bir gündür.
Bu duygu ve düşüncelerle bir asır önce bugün İstiklal Mücadelesini yeni bir safhaya geçiren büyüklerimiz başta olmak üzere, bin yıldır bu toprakların vatanımız olması için çalışan, ter döken, gerektiğinde canını veren ecdadın her birini şükranla yâd ediyorum. Zor dönem geçirdiğimiz bu süreçte, evlatlarımızın Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, 23 Nisan sevincinizin sürekli olmasını temenni ediyorum" dedi.© Copyright 2022 Türkiye Değişim Partisi - Hüseyin AKGÜN - TDP