TDP 'büyük kurultay' yolunda

TDP 'büyük kurultay' yolunda

HABER TARİHİ: 20 Ekim 2021
54445 Kişi okudu

Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi (TDP) olası bir erken seçime hazırlıksız yakalanmamak için Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. 54 ilde teşkilatlanan parti 58 ile doğru ilerliyor.

Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi (TDP) olası bir erken seçime hazırlıksız yakalanmamak için Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. 54 ilde teşkilatlanan parti 58 ile doğru ilerliyor. TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, 2022 kasım ayına kadar bir erken seçim öngörmediklerini ancak aksi bir duruma da hazırlıklı olmak istediklerini söyledi.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) 54 ilde teşkilatlandı, kongre ve kurultay süreçlerine girdi. Parti, ilçe ve il kongrelerinin tamamlanmasının ardından Temmuz ayına kadar Büyük Kurultay’ını yaparak baskın bir seçime de hazırlıklı olmak istiyor.   

Mustafa Sarıgül liderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi (TDP) olası bir erken seçime hazırlıksız yakalanmamak için Türkiye genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdürüyor. 54 ilde teşkilatlanan parti 58 ile doğru ilerliyor. TDP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün, 2022 kasım ayına kadar bir erken seçim öngörmediklerini, ancak aksi bir duruma da hazırlıklı olmak istediklerini söyledi.  Akgün, “ İlçe kongreleri başlamak üzere, ilçelerimiz şu anda bunları organize etmeye başladı, Büyük Kurultayımız 1 Temmuz’a kadar yapmayı planlıyoruz” açıklamasını yaptı. 

Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Akgün’ün açıklamaları şöyle.

''54 ila 58 ilde teşkilatlanmış durumdayız. Kongrelerimizi ve kurultayımızı başlatıyoruz. Büyük Kurultay’dan sonra bir seçim hakkı elde etmiş olacağız.  Biz 2022 kasım ayına kadar bir erken seçim öngörmüyoruz. Şu an ki pandemi koşulları, insanların ekonomik durumları erken seçimi kaldıracak durumda değil. İktidar da ittifak arayışı içindeler bu ittifakları garantilemeden erken seçime girmeyeceklerdir. 

İktidar partisi de, muhalefet partileri de oy kaybediyor 

Mevcut ittifakın gücünün yetmeyeceğini düşündükleri için ittifak çemberini genişletmek istiyorlar. Çünkü geçmişten bugüne baktığınızda hiç yaşanmamış bir şey ortaya çıkıyor; iktidar partisi de oy kaybediyor, muhalefet partileri de oy kaybediyor. Aslında ittifaklar aldıkları o oy oranını bir daha alamayacaklar. Pandemi sürecinde yaşadığı ekonomik sıkıntı  ve alamadığı destekler veya bugüne kadar yapılan, izlenen yanlış  politikalardan dolayı  artık halk da tepkili, bu süreçte  ittifakların genişletilmesinin arayış sebebi de bu.  İlçe kongreleri başlamak üzere, ilçelerimiz şu anda bunları organize etmeye başladı, Büyük Kurultayımızı 1 Temmuz’a kadar yapmayı planlıyoruz.  Genel Sekreterimiz Hasan Aydın’ın öngörüsüne teşkilatlanma çalışmalarını ve ilçe ve il kongrelerini Haziran ayında bitirmiş olacağız. Olası bir erken seçim durumunda hazır halde bekliyor olacağız.

Merkezde bir partiyiz 

Bu partiyi kurmamızın en önemli sebeplerinden biri halkın sıkıntılarını görmemiz oldu. İktidar ve muhalefetin artık gitmesi gerektiğini, yorulduklarını ve bu nedenle yeni projeler üretemedikleri hep aynı kendi çevrelerinde döndüklerini düşünüyoruz. Bizim partimizin kurulma sebebi de halktan gelen taleptir.  Genel başkanımız veya kendi birimlerimiz böyle bir şey düşünmediler ama halktan gelen talep üzerine kuruldu. Biz merkezde bir partiyiz bunu önce belirteyim. Sağcı solcu şu partili bu partili diye bir şey yok.  Biz yurdumuzu, vatanımızı bayrağımızı düşünen bunun için hizmet edecek herkesle ekmeğimizi, soframızı  bölüşmeye hazırız. Vatan, hudut, bayrak diyen tüm yurttaşımızı da partimize bekliyoruz. Artık insanların sağcı, solcu ya da şu partili diye ayrılmasını istemiyoruz. 

Logomuz kopyalanmaya başlamış bile 

Partimizin logosunu ilk gördüklerinde, 'Sevgililer Günü Günü gibi olmuş' ya da 'kalpten bir siyasi parti mi olur, siyasette  kalp mi olur' gibi  ifadeler kullanmışlardı.  Ama şu anda bir bakıyorsunuz,  Türkiye’nin her yerinde ‘Love Erdoğan’ diye panolar var. Logomuz kopyalanmaya başlamış onu da özellikle belirteyim. Bizim logomuz sevgiyi temsil ediyor.  Trakya ile Anadolu’yu temsil ediyor. sevgi dili hem siyasete, ülkemize hakim olsun dediğim bu sebeple kalp  yaptık.''  © Copyright 2022 Türkiye Değişim Partisi - Hüseyin AKGÜN - TDP