Mustafa Sarıgül EYT’lilerle Buluştu Çözümü Biz Bulacağız Dedi.

Mustafa Sarıgül EYT’lilerle Buluştu Çözümü Biz Bulacağız Dedi.

HABER TARİHİ: 24 Ocak 2022
784 Kişi okudu

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, EYT'lilerle buluştu.

Daha önce EYT için bir çok kez çağrı yapan Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, EYT'lilerle bir araya geldi. 

Sarıgül’e “hoşgeldiniz” diyen Özüpak, muhalefetten noter onaylı taahhütname istediklerini söyledi.

Genel Başkan Yardımcımız Hüseyin Akgün EYT Konusunda Tam yetkilidir dedi. “Burada büyük bir mücadele var, büyük bir dava var. Sayın Federasyon Başkanını kutluyorum. Büyük bir mücadele verdiniz. Birkik olunca neler yapılabileceğini gösterdiniz.

Sayın Başkan devlet anlayışından dolayı detaya girmedi. Çünkü o kırmak için dökmek için mücadele vermiyor. 5.5 milyon arkadaşının hakkı için mücadele ediyor.

Sayın Başkan diyor ki devlet bizim devletimizdir, devletimize saygımız sonsuzdur. Ama iktidarların yanlışları da düzeltilmelidir.

Demokratik hiç bir ülkede yasalar geriye işlemez. Kanunlar çıktığı günden sonrası için geçerlidir. Bir haksızlığın giderilmesi amacıyla buradayız. EYT’lilerin haklı davasını sonuna kadar destekliyoruz.

Eğer probleme çözüm önermiyorsanız o problemin parçası olursunuz. Sizi genel merkezimizde ağırlamak istiyoruz. Gölge Maliye Bakanımızla EYT’ye çözümümüzü görüşmenizi istiyoruz.

Türkiye’nin kaynakları var. Türkiye’nin en büyük petrolü fındıktır, çaydır, pancardır. Ama ekemiyoruz. Türkiye topraklarına ne ekilip dikileceğine ABD değil Türkiye karar verir.

EYT’yi nasıl çözeceğiz. Ekonomik milliyetçilikle çözeceğiz. EYT’nin haklı mücadelesinin yanındayız. EYT’lilerin siyasallaşmasını istemeyiz. Oy almak için değil bir haksızlığı gidermek için buradayız.”© Copyright 2023 Türkiye Değişim Partisi - Hüseyin AKGÜN - TDP